MultiTrans

Elektrośmieci

Mapa punktów zbiórki

polska multimedialna

jFontSize

A- A A+
Odsłon artykułów:
654549
image1 image2 image3

Wycieczka do Warszawy

Powiększ

8 lutego 2018 r. odbyła się jednodniowa wycieczka dla dzieci do Warszawy. Dzięki inicjatywie Pana Wójta Zygmunta Litwiniuka i uprzejmości Pana Posła Adama Abramowicza uczniowie mieli możliwość zwiedzenia gmachu Sejmu RP. W trakcie wizyty na galerii Sali posiedzeń uczestnicy wycieczki mogli na żywo słuchać i oglądać pracę Marszałka Sejmu oraz posłów. W sali Wszechnicy Sejmowej grupa wysłuchała wykładu na temat historii polskiego parlamentaryzmu. Przy makiecie kompleksu budynków sejmowych Pani przewodnik opowiedziała historię Sejmu. Nie lada niespodziankę przygotował Pan Wójt, dzięki któremu uczestnicy wycieczki mogli porozmawiać z Panem Posłem Adamem Abramowiczem. Wizyta w Sejmie była ogromnym przeżyciem ze względu na możliwość zobaczenia na żywo tego co na co dzień widzimy w telewizji. Kolejnym punktem była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Przedstawione tam eksponaty wywołały wiele emocji wśród młodzieży, można było ich dotykać, a także samodzielnie wykonać na nich eksperymenty. Wolny czas uczestnicy wycieczki spędzili w galerii handlowej „Złote Tarasy”. Na koniec wszyscy doskonale bawili się jeżdżąc na łyżwach na Stadionie Narodowym.

Wyjazd do Warszawy zrealizowany był wspólnie przez Pana Wójta Gminy Tuczna, Dyrektorów Szkoły Podstawowej i Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tucznej.

Zapraszamy do Galerii.