MultiTrans

Elektrośmieci

Mapa punktów zbiórki

polska multimedialna

jFontSize

A- A A+
Odsłon artykułów:
691742
image1 image2 image3

Niepodległościowy Rajd Rowerowy 2018

Powiększ

Rower kojarzy nam się z wolnością, dlatego chcąc uczcić pamięć o tych, którzy o naszą wolność walczyli i za nią oddawali życie 6 maja z placu pod Urzędem Gminy w Tucznej wyruszyliśmy w Niepodległościowy Gminny Rajd Rowerowy. Przed startem wszyscy otrzymali pamiątkowe biało-czerwone kokardki na rower. Pierwszym punktem rajdu było zapalenie znicza przy pomniku poświęconym Poległym w I i II Wojnie Światowej. Miejscem pierwszego postoju był plac przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Międzylesiu, gdzie mogliśmy trochę odpocząć, a także zwiedzić placówkę. Kolejnym punktem naszego rajdu była Rozbitówka, gdzie zapaliliśmy znicz przy pomniku poświęconym Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu oraz skorzystaliśmy z poczęstunku przygotowanego przez Panią sołtys w tamtejszej świetlicy. Odpoczęci i posileni wyruszyliśmy do miejscowości Wólka Zabłocka, a następnie ruszyliśmy w stronę Tucznej. Zakończenie rajdu nastąpiło przy Domu Strażaka w Tucznej, gdzie przy pomniku poświęconym powstańcom z 1863 roku zapaliliśmy znicz, a także odczytany został apel poległych. Na uczestników rajdu czekało ognisko. W każdym z miejsc postoju dzieci szukały biało czerwonych kokardek przy których znajdowały się zagadki sprawdzające wiedzę o Polsce, a także o Gminie Tuczna, prawidłowe odpowiedzi były nagradzane. W rajdzie wzięło udział 39 rowerzystów i 2 osoby zabezpieczające trasę samochodem strażackim. Dziękujemy osobom, które zaangażowały się w organizację rajdu https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f4c/1/16/1f642.png:) Rajd został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości nad obchodami Roku Niepodległości w Powiecie Bialskim oraz patronatem programu „Niepodległa”.

Zapraszamy do Galerii