MultiTrans

Elektrośmieci

Mapa punktów zbiórki

polska multimedialna

jFontSize

A- A A+
Odsłon artykułów:
691782
image1 image2 image3

„Modernizacja hydroforni w miejscowości Tuczna, montaż paneli fotowoltaicznych oraz wymiana wodomierzy” - kończenie projektu

Powiększ

 

Gmina Tuczna kończy realizację projektu „Modernizacja hydroforni w miejscowości Tuczna, montaż paneli fotowoltaicznych oraz wymiana wodomierzy”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Głównym zadaniem zrealizowanym w ramach projektu była modernizacja ujęcia wody w Tucznej, którą wyposażono w nową instalacje technologiczną. Zdemontowano istniejące filtry, pompy, hydrofory i pozostałe elementy technologiczne, zamontowano nowy aerator, filtry ciśnieniowe oraz zestaw pompowy, wyposażono stację w sprężarkę oraz dmuchawę, zainstalowano niezbędne rurociągi PVC, zamontowano 3 pompy głębinowe oraz założono nowe wodomierze śrubowe i przepływomierze. Zmodernizowano instalację elektryczna i kontrolno-pomiarową stacji, uruchomiono system sterowania i pomiarów z wizualizacją i sterowaniem procesami technologicznymi, wymieniono rozdzielnię zasilającą,  wykonano zasilenie pompowni i studni głębinowych oraz wykonano nową wewnętrzną instalację elektryczną.  W budynku stacji naprawiono tynki, wykonano cokoły pod urządzenia technologiczne, ułożono gresu na posadzkach, pomalowano ściany, wymieniono instalację c.o. oraz wyremontowano kotłownię.

 

Ponadto u 548 użytkowników sieci wodociągowej zamontowano nowe wodomierze z funkcją radiowego odczytu i przesyłania danych o ilości zużytej wody. Został wymieniony program księgowy do fakturowania oraz rozliczania mieszkańców za zużytą wodę oraz odprowadzone ścieki.  Inkasenci zostali wyposażeni w nowe zestawy inkasenckie z możliwością zdalnego odczytu poboru wody, u mieszkańców u których liczniki poboru wody zostały wyposażone w nakładki radiowe. U pozostałych mieszkańców, odczyt wody pozostanie według obecnej metody odczytu ręcznego. Trwają prace nad uruchomieniem gminnego serwisu internetowego (e-BOK), dzięki któremu mieszkańcy zyskają możliwość generowania wystawionych faktur za zużytą wodę lub odprowadzone ścieki, monitorowania swoich rozliczeń on-line, dodawania odczytów do posiadanych liczników, otrzymywania ogólnych informacji od dostawcy wody. Przewidywany termin uruchomienia serwisu to lipiec 2018 r.

 

Modernizacja ulepszy mieszkańcom kontakt z Urzędem Gminy poprzez usługę na platformie internetowej, usprawni pracę inkasentów jak również ulepszy jakość dostarczanej wody.

Zapraszamy do Galerii.

 

www.mapadotacji.gov.pl