MultiTrans

Elektrośmieci

Mapa punktów zbiórki

polska multimedialna

jFontSize

A- A A+
Odsłon artykułów:
640310
image1 image2 image3

Spotkanie 27 i 28 luty GOK Sosnówka

Powiększ

Wójt Gminy Tuczna

Zygmunt Litwiniuk

Zaprasza serdecznie wszystkich chętnych mieszkańców Gminy Tuczna na udział w spotkaniu:

Spotkania promujące efekty realizacji operacji „Innowacyjny model produkcji, przetwórstwa i dystrybucji ziół w Dolinie Zielawy”

 

Członkowie Grupy Operacyjnej „Agroleśnictwo w Dolinie Zielawy”

Pani Barbara Baj-Wójtowicz – rolnik

ECO-FARM Sosnówka Sp. z o.o.

 Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa

Państwowy Instytut Badawczy w Puławach

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

 

zapraszają do udziału w spotkaniach promujących efekty realizacji operacji „Innowacyjny model produkcji, przetwórstwa i dystrybucji ziół w Dolinie Zielawy”, które odbędą się w dniach: 27 i 28 lutego 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Sosnówce i gospodarstwie Pani Barbary Baj Wójtowicz w Sosnówce. Organizacja spotkań jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 16 „Współpraca”  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Celem spotkań będzie przekazanie praktycznej wiedzy i doświadczeń rolnika oraz współpracujących z nim jednostek naukowo-badawczych z prac prowadzonych w gospodarstwie w Sosnówce w ramach operacji. W wyniku realizacji operacji  zostanie opracowany model produkcji, przetwórstwa i dystrybucji ziół dla kilkuhektarowego, pilotażowego gospodarstwa w Dolinie Zielawy. Model zostanie przetestowany w warunkach rzeczywistych. Po etapie wdrożenia model będzie upowszechniany jako dobra praktyka w zakresie systemów rolno-leśnych (agroleśnictwa) i wprowadzania do uprawy dziko rosnących, zagrożonych i/ lub chronionych gatunków roślin.

 W ramach operacji zostaną wprowadzone do uprawy w monokulturze gatunki dziko rosnących roślin zielarskich: pokrzywa, ostrożeń warzywny, rzepik, a w uprawie współrzędnej (polikulturze): róża dzika, róża pomarszczona, malina moroszka (gatunek pod całkowitą ochroną w Polsce), bez czarny, miodunka pospolita i przetacznik leśny.

 Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu i zdobyciu wiedzy w zakresie uprawy nowych gatunków zielarskich, przygotowania gleby oraz wdrażania innowacji w rolnictwie proszone są o zgłoszenie udziału w spotkaniu pod nr tel. 516 283 460, 81 710 19 00, wew. 2 do dnia 26 lutego 2019 roku, podając datę spotkania, w którym chcą uczestniczyć. Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale w spotkaniu będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje o spotkaniach znajdują się na stronie www.lubelskieziola.iung.pl

Program Spotkania