MultiTrans

Elektrośmieci

Mapa punktów zbiórki

polska multimedialna

jFontSize

A- A A+
Odsłon artykułów:
739371
image1 image2 image3

Przebudowa ujęcia wody w Wólce Zabłockiej

Powiększ

 

OGŁOSZENIE

 Przebudowa ujęcia wody w Wólce Zabłockiej

 Gmina Tuczna realizuje projekt pn. „Przebudowa ujęcia wody oraz rozbudowa sieci wodociągowej w gminie Tuczna”, który dofinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 (Działanie 6.4 Gospodarka wodno-ściekowa). Obecnie zrealizowano rozbudowę sieci wodociągowej wraz z przyłączami w miejscowościach Matiaszówka, Międzyleś, Wólka Zabłocka Kolonia.
W ramach projektu przewidziano przebudowę ujęcia wody w Wólce Zabłockiej (obejmującą remont studni głębinowych, przebudowę instalacji wewnętrznych oraz części technologicznej, automatyki, sterowania oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej w budynku stacji), montaż paneli fotowoltaicznych na terenie stacji ujęcia wody.
Rozpoczęcie prac związanych z realizacją inwestycji, planowane jest na koniec października 2019r. Zakończenie realizacji projektu planowane jest na koniec marca 2020r.
Dostarczenie wody na sieć, w okresie realizacji inwestycji,  odbywać się będzie, wyłącznie z ujęcia wody w Tucznej. Obecnie nie odnotowano znaczących spadków  poziomu wody w studniach głębinowych, który wskazywał by na jej niedobór w trakcie zwiększonego rozbioru.
Wszelkie informacje związane z dostawą wody i mogącymi wystąpić utrudnieniami będą dostępne na stronie Urzędu Gminy Tuczna.
Za mogące wystąpić utrudnienia  związane z dostawią wody,  przepraszamy.