Sportowa niedziela 2018

Konferencja HODOWLA KONI ZIMNOKRWISTYCH SZANSĄ NA ZYSK

25 maja 2018 r. w Urzędzie Gminy w Tucznej odbyła konferencja  HODOWLA KONI ZIMNOKRWISTYCH SZANSĄ NA ZYSK organizowana w ramach projektu „Wojewódzka Wystawa Koni Zimnokrwistych
Tuczna 2018” podlegającego refundacji ze środków pochodzących z Pomocy Technicznej PROW na lata 2014-2020, Schemat II.
Konferencja jako forma teoretyczna realizacji operacji skierowana była do hodowców koni i rolników z terenu województwa lubelskiego. Poszerzyła wiedzę posiadaną przez hodowców i miłośników koni ras zimnokrwistych, zainteresowanych hodowlą koni tej rasy, rolników, mieszkańców województwa lubelskiego, upowszechniła informację o grupach producenckich w hodowli koni i związanych z nimi możliwościami prowadzenia wspólnych inwestycji
w sektorze rolnym.

Prelegentami konferencji byli wykładowcy ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego  w Warszawie.

Prof. dr hab. Wanda Olech-Piasecka, Dziekan Wydziału Nauk
o Zwierzętach SGGW Katedra Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt wygłosiła wykład „Skuteczne zarządzanie populacjami zwierzyny dzikiej,
a zagospodarowanie rolniczej przestrzeni produkcyjnej”.

Dr Bartłomiej Popczyk SGGW Katedra Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt omówił „Grupy producenckie w hodowli koni szanse
i zagrożenia”.

Dr Marek Balcerak SGGW Pracownia Ekonomiki i Organizacji Produkcji Zwierzęcej zaprezentował „Bioasekurację i zwalczanie ASF na poziomie gospodarstwa”.

Na zakończenie konferencji odbyły się konsultacje z wykładowcami.

Konferencją  HODOWLA KONI ZIMNOKRWISTYCH SZANSĄ NA ZYSK zainteresowani byli również obecni: Mateusz Winiarski Zastępca Dyrektora Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Andrzej Marciniuk Kierownik  Filii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Białej Podlaskiej.

Organizatorzy konferencji:

Partner KSOW – Gminna Biblioteka Publiczna w Tucznej

Dodatkowi partnerzy KSOW – Gmina Tuczna, Szkoła Podstawowa w Tucznej, SGGW w Warszawie

Zapraszamy do Galerii

GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE TUCZNA 2018

Zaproszenie na Konferencję 25 maja 2018 r.

Ogłoszenie 15 maja 2018 roku

OGŁOSZENIE

W związku z zakończeniem prac przy modernizacji ujęcia wody w Tucznej w ramach projektu „ Modernizacja ujęcia wody, montaż  paneli fotowoltaicznych oraz wymiana wodomierzy” informuję,  że w dniu 17 maja 2018r., planowane jest włączenie do sieci wodociągowej, stacji uzdatniania wody w Tucznej.

Od  dnia 23 kwietnia 2018r. do chwili obecnej urządzenia uzdatniające wodę pracują nieprzerwanie, a woda uzdatniona kierowana jest na przelew, kolektorem krytym do rzeki Werbla. Dostarczana woda posiada ocenę higieniczną PPIS w Białej Podlaskiej.

Po podłączeniu SUW w Tucznej do sieci wodociągowej, na odcinku sieci, związanym ze zmianą kierunku przepływu wody, w części wschodniej miejscowości  Tuczna, (ok. ½  odbiorców z terenu miejscowości), przeprowadzone zostanie płukanie sieci. Po przeprowadzeniu płukania możliwa jest krótkotrwała zmiana koloru wody, który nie ma znaczącego wpływu na jej  przydatność.

W celu monitorowania  i kontroli jakości wody, dostarczanej z SUW w Tucznej, prowadzone będzie okresowe badanie mikrobiologiczne wody dostarczanej na sieć. Badania i terminy zostaną uzgodnione z PPIS w Białej Podlaskiej.

W początkowym okresie eksploatacji SUW w Tucznej, przeprowadzone zostanie płukanie końcowych odcinków sieci wodociągowej. W związku z tym możliwe jest wystąpienie zakłóceń w dostawie wody, związanych ze spadkami ciśnienia na sieci wodociągowej.

Za mogące wystąpić utrudnienia związane z dostawą wody, przepraszamy.

Wójt Gminy Tuczna

Zygmunt Litwiniuk

Niepodległościowy Rajd Rowerowy

Regulamin Rajdu

Zgoda opiekuna

Turniej Tenis Stołowy

Regulamin Turnieju

Targi pracy 2018

TARGI PRACY 2018

Zapraszamy do uczestnictwa w Targach Pracy, które odbędą się dnia:

18  kwietnia 2018 r. w godz. 930-1400

w Targach Lublin S.A. przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie
 (Park Ludowy)
.

Udział w imprezie jest bezpłatny.

Targi Pracy 2018 to największe tego typu cykliczne wydarzenie w województwie lubelskim
i zarazem jedno z najstarszych i największych w Polsce. Z roku na rok inicjatywa ta przyciąga coraz większą ilość zainteresowanych pracodawców i osób poszukujących pracy. W ubiegłym roku swoje stoiska wystawiło
ponad 145 pracodawców i przedstawicieli instytucji rynku pracy. Co roku prezentujące się firmy przedstawiały ponad 1000 ofert pracy na różnorodne stanowiska, przede wszystkim z branż: handlowej, usługowej, gastronomicznej, informatycznej, budowlanej i finansowej. Targi odwiedza około 10 000 osób.

Serdecznie zapraszamy osoby bezrobotne, poszukujące pracy, absolwentów i studentów oraz osoby pracujące chcące zmienić dotychczasowe zatrudnienie lub kwalifikacje zawodowe. Osoby poszukujące  informacji o możliwości pozyskania środków na założenie oraz rozszerzenie działalności gospodarczej też znajdą coś dla siebie. Na miejscu odbywać się będą również bezpłatne konsultacje na temat dofinansowania działalności gospodarczej ze środków unijnych, a doradcy zawodowi pomogą
w poprawnym zbudowaniu dokumentów aplikacyjnych.

Miło nam poinformować, że w 2018 roku patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin, Lubelski Kurator Oświaty oraz Komendant Wojewódzki OHP.

Jak co roku organizatorem przedsięwzięcia jest Miejski Urząd Pracy w Lublinie,
a współorganizatorami są: Wyższa Szkoła Ekonomii Innowacji w Lublinie, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Lublinie oraz Wojewódzki Sztab Wojskowy w Lublinie, Ośrodek Aktywizacji Zawodowej.

Targi Pracy 2018 to niepowtarzalna okazja do poznania lubelskiego rynku pracy, zapotrzebowania na zawody oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z pracodawcami.

Jeszcze raz gorąco zapraszamy do udziału w targach wszystkich zainteresowanych!!!

Wesołych Świąt 2018