MultiTrans

Elektrośmieci

Mapa punktów zbiórki

polska multimedialna

jFontSize

A- A A+
Odsłon artykułów:
550215
image1 image2 image3

VI Powiatowa Wystawa Koni Zimnokrwistych relacja

Powiększ

        Już po raz szósty -11 sierpnia 2013 roku została zorganizowanaVI Powiatowa Wystawa Koni Zimnokrwistych pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisława Kalemby, Marszałka Województwa Lubelskiego Krzysztofa Hetmana oraz Starosty Bialskiego Tadeusza Łazowskiego.


           Organizatorem wystawy był Wójt Gminy Tuczna, Gminna Biblioteka Publiczna w Tucznej, Lubelski Związek Hodowców Koni oraz Zbigniew Sokołowski. Wystawę prowadził Zbigniew Sokołowski wieloletni hodowca, członek Lubelskiego Związku Hodowców Koni, a także radny Rady Gminy Tuczna, współorganizator wystawy. Poniżej znajduje się link do strony z wideo relacji z imprezy:

VI Powiatowa Wystawa Koni Zimnokrwistych - Film

 

Do wystawy zgłosiło się 20 hodowców z powiatu bialskiego

 

i województwa lubelskiego. Według regulaminu na wystawie prezentowane były konie stanowiące własność prywatnych i uspołecznionych gospodarstw rolnych, klacze powyżej 2 roku życia oraz ogiery uznane, wpisane, bądź z prawem wpisu do księgi głównej, posiadające paszport PZHK.

 

       Komisja w składzie: Pan Marek Niewiński –Kierownik Wojewódzkiego Związku Hodowców Koni w Białymstoku, Pan Tomasz Dobek – Inspektor Lubelskiego Związku Hodowców Koni w Lublinie ,Pan Jacek Kozik – Dyrektor Lubelskiego Związku Hodowców Koni w Lublinie oceniała: typ, pokrój, stęp, kłus oraz kondycję, pielęgnację i ogólne przygotowanie konia do czempionatu, w tym sposób prezentacji na trójkącie.

 

I  miejsce w kategorii Klacze Zimnokrwiste  zdobyła DEJZI Pana Marcina Szarejko, II miejsce zajęła JUMA Pana Władysława Feręsa, natomiast  FLAR Pana Jacka Jagielskiego uplasowała się na miejscu III.

 

W kategorii Ogiery Zimnokrwiste zwyciężył ARISTON Pana Dariusza Ogórka, II miejsce zajął GABARYT Pana Janusza Charkiewicza, III miejsce zdobył  RIVAL DU CAIRE Pana Andrzeja Ślepowrońskiego.

 

Nagrodę publiczności otrzymała klacz Havana Pana Ryszarda Kuźmicza oraz ogier ELNOR Pana Mirosława Pilipiuka.   

 

Ponadto puchar dla klaczy ze źrebięciem otrzymał Krzysztof Kaczka za klacz FLORA, natomiast najlepszym koniem wystawy został ogier ARISTON Pana Dariusza Ogórka. Wyłoniono również najlepszego prezentera wystawy, którym został Pan Robert Jagielski

 

Nagrody i puchary dla wystawców ufundowali: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Kalemba, Starosta Bialski Tadeusz Łazowski, Wójt Gminy Tuczna Zygmunt Litwiniuk, Lubelski Związek Hodowców Koni, radny Gminy Tuczna Mariusz Joński, członek Zarządu Powiatu Bialskiego Mariusz Kiczyński oraz Marek Turowski.

 

Wystawę uatrakcyjnił: Kadryl w strojach historycznych, pokaz ujeżdżania w damskim siodle oraz pokazy kaskaderskie. Pokazy prowadzone były przez Stajnię Wiosenny Wiatr z Woskrzenic Małych

 

Organizatorzy zapewnili wiele dodatkowych atrakcji m.in. przejażdżki w siodle, przejażdżki kucykiem, a także małą gastronomię.

 

Patronat medialny nad wystawą obieli: Katolickie Radio Podlasie, Podlasie24, Radio Lublin, Słowo Podlasia, Biała24, Wspólnota Bialska, Tygodnik Podlaski, oraz Życie Bialskie.