MultiTrans

Elektrośmieci

Mapa punktów zbiórki

polska multimedialna

jFontSize

A- A A+
Odsłon artykułów:
654539
image1 image2 image3

Konferencja "Hodowla zwierząt czystych ras"

Powiększ

23 listopada 2017 r. o godz. 1400 w Tucznej odbyła się konferencja poświęcona rozwojowi hodowli zwierząt na terenie Województwa Lubelskiego pt. „Hodowla zwierząt czystych ras o wysokich walorach użytkowych szansą na stabilizację ekonomiczną rolników Lubelszczyzny”. Organizatorami konferencji byli Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz Wójt Gminy Tuczna Zygmunt Litwiniuk

 

 

 Prelegentami konferencji byli specjaliści z Francji, z zakresu hodowli bydła rasy Limousine - Pan Gilles Lequeux, rasy Blonde d’Aquitaine -  Pan Lionela Giraudeau oraz hodowli koni Ardeńskich - Pan dr Michael Ectors.

Konferencja rozpoczęła wystąpieniem Pana dra Michaela Ectors, prezesa krajowego związku koni ardeńskich Belgii, wygłaszając referat „Walory użytkowe koni ardeńskich”. Wystąpienie to poświęcone zostało historii i rozwojowi koni ardeńskich na przestrzeni wieków. Następnie ukazano ich wysoką wytrzymałość oraz współczesne formy wykorzystywania tych zwierząt.

Kolejny referat zaprezentował Pan Gilles Lequeux, dyrektor krajowego związku hodowców bydła rasy Limousine Francji. Wystąpienie zatytułowane: „LIMOUSINE rasa mięsna spełniająca wymagania każdego rynku i łatwo adaptująca się w różnych warunkach hodowli” poświęcone zostało analizie genezy krów rasy Limousine, ukazaniu łatwości przystosowania do różnych warunków geograficznych oraz wysokiej specjalizacji hodowli we Francji.

Ostatnia prezentacja autorstwa Pana Lionela Giraudeau, dyrektora krajowego związku hodowców bydła rasy Blonde d’Aquitaine Francji, pt. „ BLONDE D’AQUITAINE francuska rasa mięsna o wyjątkowych cechach użytkowych” dotyczyła walorów krów tej rasy jako bardzo łagodnych o wysokich przyrostach masy mięśniowej. Na koniec prezentacji wyświetlono zdjęcia przedstawiające hodowle Blonde d’Aquitaine z całego świata.

Zapraszamy do Galerii.