MultiTrans

Elektrośmieci

Mapa punktów zbiórki

polska multimedialna

jFontSize

A- A A+
Odsłon artykułów:
691748
image1 image2 image3

Cała Polska Czyta Dzieciom

Powiększ

XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Tucznej miesiąc czerwiec rozpoczęła Tygodniem Głośnego Czytania w ramach akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom” zainaugurowanej przez ,,Fundację ABCXXI”. 

 


 W dniach od 03.06 do 07.06.2013 r. biblioteka przeprowadziła cykl spotkań w Punkcie Przedszkolnym, w których udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz tj.: Henryka Maziarz – sekretarz Gminy Tuczna, Grzegorz Panasiuk – skarbnik Gminy Tuczna, Zygmunt Litwiniuk – Wójt Gminy Tuczna, Małgorzata Semeniuk – inspektor oświaty, przedstawiciele instytucji kultury Ewa Jarosiewicz – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej  oraz Marcin Laskowski – strażak z jednostki OSP w Tucznej.

 

 

Lektorzy dokonali starań, aby zaciekawić dzieci i przedstawić wartości płynące

 

z czytanych tekstów. Mała publiczność z zainteresowaniem słuchała zaproszonych gości. Na koniec każdego spotkania nie zabrakło również słodkiego upominku. Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem: ,,Czytanie dzieciom – najlepsza inwestycja”. Bez  wątpienia czytanie dzieciom jest doskonałym sposobem wspólnego spędzania czasu i najlepszą inwestycją w przyszłość dziecka. Czytanie uczy myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, poprawia koncentrację, przynosi wiedzę o świecie, buduje wiarę w siebie, uczy odróżniania dobra od zła, a przy tym daje wiele radości.