MultiTrans

Elektrośmieci

Mapa punktów zbiórki

polska multimedialna

jFontSize

A- A A+
Odsłon artykułów:
448278
image1 image2 image3

Zwiększenie dostępności do atrakcji turystycznych przygranicznych gmin

Gmina Tuczna, jako lider projektu, wspólnie z 6 gminami partnerskimi uzyskała dofinansowanie na realizację zadania pn. „Zwiększenie dostępności do atrakcji turystycznych przygranicznych gmin poprzez rozwój ścieżek turystycznych i integrację z ponadregionalnym szlakiem turystycznym Green Velo" w ramach działania 7.3 Turystyka Przyrodnicza Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Czytaj więcej: Zwiększenie dostępności do atrakcji turystycznych przygranicznych gmin

Turniej Halowej Piłki Nożnej 2018 wyniki

25 marca 2018 roku na Sali sportowej Szkoły Podstawowej w tucznej rozegrany został V Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Tuczna. Do turnieju ostatecznie zgłosiło się 9 drużyn:

1.      F. C. Tuczna

2.      Komenda Miejskiej Policji  Biała Podlaska

3.      Chotyłowiak

4.      KS Dąbrowica

5.      Team Brzeska

6.      SFC Terebiski

7.      USB (United State of Bokinka)

8.      Sezonowcy

9.      Pjotery Janusza

Oficjalnego rozpoczęcia o godzinie 10:00 dokonali Wójt Gminy Tuczna – Zygmunt Litwiniuk, przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego – Mariusz Kiczyński, p.o. dyrektora - Bartosz Reduch

Czytaj więcej: Turniej Halowej Piłki Nożnej 2018 wyniki

Ogłoszenie - wymiana wodomierzy

OGŁOSZENIE

Wójt Gminy Tuczna informuje, że rozpoczyna się realizacja kompleksowej wymiany wodomierzy głównych na wodomierze wyposażone w nadajniki radiowe.

Wymianą zostały objęte wodomierze, zainstalowane w budynkach i na posesjach podłączonych do sieci kanalizacyjnej lub posiadających przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Właściciele lub użytkownicy posesji proszeni są o bezproblemowe udostępnienie miejsc zamontowania wodomierzy, celem ich wymiany.

Czynności związane z wymianą wodomierzy,  realizowane będą przez firmę  PIAS –KAN Sp. z o.o.

 Osoby wchodzące w skład zespołów dokonujących wymiany, będą posiadały pisemne upoważnienia, podpisane przez Wójta Gminy Tuczna.

Dokonujący wymiany, po instalacji nowych wodomierzy,  sporządzą protokół, który zostanie podpisany przez właściciela  lub użytkownika oraz  instalatora, dokonującego wymiany.

Zespoły dokonujące wymiany, będą pracowały od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 18:00.

W przypadku niedokonania wymiany w poniższym terminie, proszę o kontakt telefoniczny z firmą PIAS-KAN, od poniedziałku do  piątku  w  godz. od 9:00 do 14:00. Na nr tel.: 600 358 850,  w celu ustalenia terminu wymiany wodomierza.

 

Czytaj więcej: Ogłoszenie - wymiana wodomierzy

Działanie „AKTYWNE WŁĄCZENIE”

OGŁOSZENIE

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tucznej informuje, iż w ramach Działania „AKTYWNE WŁĄCZENIE”  prowadzone  przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 wraz z Lubelską Wojewódzką Komendą Ochotniczych Hufców Pracy ogłasza  możliwość skorzystania z następującego wsparcia:

·        Indywidualne Plany Działań – badanie predyspozycji zawodowych,

·        Wsparcie psychologiczno – motywacyjne,

·        Poradnictwo zawodowe,

·        Szkolenie na prawo jazdy C+E,

·        Język obcy branżowy,

·        Pośrednictwo pracy,

·        Staże zawodowe 3 miesięczne.

Wymagane wykształcenie: podstawowe, gimnazjalne, średnie niepełne, średnie maturalne.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tucznej  do dnia  29-03-2018 r.

 


 

Odpowiedź MRiRW dot. ASF

Odpowiedź Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na pismo z dnia 8 lutego 2018 roku w sprawie pomocy dla producentów trzody chlewnej w związku z ASF. Dokument dostępny pod linkiem poniżej.

 

Załącznik nr 1: Skan odpowiedzi Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Wycieczka do Warszawy

8 lutego 2018 r. odbyła się jednodniowa wycieczka dla dzieci do Warszawy. Dzięki inicjatywie Pana Wójta Zygmunta Litwiniuka i uprzejmości Pana Posła Adama Abramowicza uczniowie mieli możliwość zwiedzenia gmachu Sejmu RP. W trakcie wizyty na galerii Sali posiedzeń uczestnicy wycieczki mogli na żywo słuchać i oglądać pracę Marszałka Sejmu oraz posłów. W sali Wszechnicy Sejmowej grupa wysłuchała wykładu na temat historii polskiego parlamentaryzmu. Przy makiecie kompleksu budynków sejmowych Pani przewodnik opowiedziała historię Sejmu. Nie lada niespodziankę przygotował Pan Wójt, dzięki któremu uczestnicy wycieczki mogli porozmawiać z Panem Posłem Adamem Abramowiczem. Wizyta w Sejmie była ogromnym przeżyciem ze względu na możliwość zobaczenia na żywo tego co na co dzień widzimy w telewizji. Kolejnym punktem była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Przedstawione tam eksponaty wywołały wiele emocji wśród młodzieży, można było ich dotykać, a także samodzielnie wykonać na nich eksperymenty. Wolny czas uczestnicy wycieczki spędzili w galerii handlowej „Złote Tarasy”. Na koniec wszyscy doskonale bawili się jeżdżąc na łyżwach na Stadionie Narodowym.

Wyjazd do Warszawy zrealizowany był wspólnie przez Pana Wójta Gminy Tuczna, Dyrektorów Szkoły Podstawowej i Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tucznej.

Zapraszamy do Galerii.

Bal karnawałowy dla dzieci 2018 r.

Zaproszenie dla Pań na badanie 12 lutego 2018 r.