·         wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego

·         integracja uczestników

3. UCZESTNICY

1.    W turnieju może uczestniczyć dowolna liczba zawodników i zawodniczek.

2.    Warunkiem przystąpienia do Turnieju jest zapisanie się na listę uczestników w dniu turnieju
tj. 06 kwietnia 2014 roku w godz. 9.00 – 9.30.

4. PRZEBIEG TURNIEJU

1.      System rozgrywek zostanie ustalony w dniu zawodów,

2.      Turniej może być rozgrywany w kategoriach:

·         Dziewczęta - w zależności od ilości zgłoszeń.

·         Szkoły podstawowe chłopcy klas IV i młodsi.

·         Szkoły podstawowe chłopcy klas V i VI.

·         Gimnazjum chłopcy.

·         OPEN – kobiet i mężczyzn.

3.      Czas trwania Turnieju uzależniony jest od liczby zgłoszonych uczestników.

4.      Terminy poszczególnych rund i meczów ogłaszane są w komunikatach technicznych.

5.      Mecze rozgrywane są zgodnie z przepisami gry w tenisa stołowego.

6.      Mecze sędziują członkowie komisji lub uczestnicy, wyznaczeni przez Komisję Organizacyjna.

7.      Kwestie sporne, w zależności od ich charakteru, rozstrzyga Komisja powołana przez Organizatora Turnieju.

5. NAGRODY

1.      Zwycięzcy Turnieju otrzymują Puchary Wójta Gminy Tuczna (miejsce I), medale i dyplomy (miejsce I-III).

2.      Pozostali uczestnicy otrzymują pamiątkowe dyplomy.

3.      Ewentualni sponsorzy Turnieju są mile widziani.

4.      Nagrody wręczane są po zakończeniu Turnieju.

6. UWAGI TECHNICZNE

1.      Uczestnik Turnieju zobowiązany jest do przestrzegania Regulaminu Turnieju Tenisa Stołowego
o Puchar Wójta Gminy Tuczna.

2.      Uczestnik Turnieju występuje we własnym stroju i obuwiu dopuszczonym na hali sportowej.

3.      Uczestnik rozgrywa mecze własną rakietą.

4.      Zawodnik odpowiada materialnie za sprzęt uszkodzony udostępniony przez Zespół Szkół
w Tucznej.

5.      Mecze rozgrywane są w dniu Turnieju.

6.      Mecze rozgrywane są do 2 zwycięskich setów. Sety rozgrywane są do 11 punktów zdobytych przez jedną ze stron;  przy wyniku seta 10:10 dla jednej ze stron set trwa do osiągnięcia przewagi 2 punktów jednej ze stron.