Nabór wniosków na nieodpłatny odbiór azbestu 2023 r.

OGŁOSZENIE

W związku z możliwością uzyskania przez Gminę Tuczna dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie na zadanie z zakresu usuwania wyrobów zawierających azbest, Wójt Gminy Tuczna ogłasza

nabór wniosków na odbiór, transport i utylizację pokryć dachowych lub innych elementów zawierających azbest.

W związku z powyższym osoby zainteresowane odbiorem odpadów zawierających azbest proszone są o złożenie wniosku o ilości posiadanych odpadów w Urzędzie Gminy Tuczna, pokój nr 18 w terminie do dnia 21 kwietnia 2023 r.

Akcja usuwania azbestu rozpocznie się po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o udzielenie dofinansowania na utylizację azbestu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Odbiorem, transportem i utylizacją odpadów azbestowych w zgłoszonych lokalizacjach na terenie Gminy zajmie się firma wyłoniona w przetargu.

Wzór wniosku dostępny jest w Urzędzie Gminy Tuczna (pokój nr 18)  i na stronie internetowej urzędu.

Wszelkie informacje w przedmiotowej sprawie można uzyskać w Urzędzie Gminy Tuczna lub pod nr tel. 83 377 10 03 w godz. 7.30 – 15.30.

Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

Wzór wniosku.

Wójt Gminy Tuczna