Wojewódzka Wystawa Koni Zimnokrwistych Tuczna 2018

12 sierpnia 2018 roku na boisku szkolnym w Tucznej odbyła się Wojewódzka Wystawa Koni Zimnokrwistych, w tym roku realizowana była ona wspólnie
z Sekretariatem Regionalnym KSOW Województwa Lubelskiego, w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości nad obchodami Roku Niepodległości w Powiecie Bialskim oraz programu Niepodległa. Patronat honorowy nad wystawą objął Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski.

W tym roku wystawa odbyła się już po raz XI.

W tym roku na wystawę przyjechało 32 konie z terenu województwa lubelskiego, podlaskiego i mazowieckiego. Komisja w składzie: Ryszard Pietrzak, Tomasz Dobek oraz Rafał Borowski oceniała konie w dwóch kategoriach: konie rasy Sokólskiej oraz konie rasy Polski Koń Zimnokrwisty i Arden Polski. Sędziowie oceniali: typ, pokrój, stęp, kłus, kondycję, pielęgnację i ogólne przygotowanie konia do czempionatu, w tym sposób prezentacji na trójkącie.

w kategorii Klacze Sokólskie:

miejsce I klacz ERONIA Pana Dariusza Kazimieruka

miejsce II klacz MARKIZA Pana Ryszard Kidanowicza

miejsce III klacz AFINKA Pani Małgorzaty Baniak

w kategorii Ogiery Sokólskie:

miejsce I ogier PIRAT Pana Sławomira Machowicza

miejsce II ogier GAWOR Pana Janusza Charkiewicza

miejsce III  ogier BROM  Pana Leszka Korzeniewskiego

w kategorii Klacze Zimnokrwiste i Arden Polski:

miejsce I klacz RUGIA  Pana Andrzeja Ślepowrońskiego

miejsce II klacz VALEA D’HAGNICOURT  Pana Andrzeja Pudło

miejsce III klacz BIBA Pana Leszka Korzeniewskiego

w kategorii Ogiery Zimnokrwiste i Arden Polski:

miejsce I  ogier BLUSAL Pani Ewy Górecznej

miejsce II ogier HIBES Pana Sławomira Kota

miejsce III ogier BONAPARTE DE MOSCOU Pana Andrzeja Pudło

Czempionem Wojewódzkiej Wystawy Koni Zimnokrwistych Tuczna 2018 został ogier BLUSAL Pani Ewy Górecznej, tytuł czempionki otrzymała klacz RUGIA  Pana Andrzeja Ślepowrońskiego.

W drodze głosowania uczestników wystawy zostały wyłonione klacz i ogier publiczności. Puchary ufundowane przez Przewodniczącego Rady Powiatu Bialskiego Mariusza Kiczyńskiego otrzymały: klacz MAŁOLATA pana Sławomira Tokarskiego oraz ogier GAWOR pana Janusza Charkiewicza

Nagrodę najmłodszego prezentera otrzymał syn Pana Andrzeja Pudło, który prezentował klacz VALEA D’HAGNICOURT .

Hodowcy nagrodzonych koni otrzymali nagrody finansowe, puchary, dyplomy
oraz piękne biało czerwone flots.

Wystawę uatrakcyjnił pokazu sprawności kawaleryjskiej w wykonaniu jeźdźców
ze Stowarzyszenia Szwadron Ziemi Hrubieszowskiej im. 2 Pułku Strzelców Konnych

.

Nie zabrakło również dmuchańców dla dzieci, przejażdżki kucykiem i bryczką, a także
małej gastronomii, stoiska z koniną, wyrobami rymarskimi.

Sponsorami Wojewódzkiej Wystawy Koni Zimnokrwistych byli: Mariusz Kiczyński, Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej, Firma Bialbud oraz Firma Tomex Tomasz Szczęśniak.

Patronat medialny nad imprezą objęły lokalne media: TVP3 Lublin, Polskie Radio Lublin, BP24, Radio Biper, Słowo Podlasia

Zapraszamy do Galerii