Nabór wniosków dla rolników

Szanowni Państwo
 
Informujemy o naborze wniosków w programie „Modernizacja Gospodarstw Rolnych" ogłoszonym przez ARiMR. Wsparcie będzie dotyczyło nowego obszaru F – „Zielona energia w gospodarstwie".  Proponuję zamieszczenie informacji w postaci ulotki załączonej do wiadomości na stronie internetowej Gminy jak również w mediach społecznościowych prowadzonych przez Gminę takich jak platforma Facebook, tablicy informacyjnej w Urzędzie Gminy lub innych nośnikach.
Firma STARGEL  jako jednostka wsparcia przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych i osób fizycznych działa skutecznie na rynku od 2017 roku świadcząc usługi w zakresie pozyskiwania funduszy dotacyjnych. W 2019 roku z dużym sukcesem prowadziliśmy procesy dotacyjne dla ponad 200 Gospodarstw Rolnych w ramach programu NFOŚiGW „Agroenergia". Jako jedyna firma zostaliśmy wyróżnieni przez Fundusz za profesjonalizm, poprawność składanych wniosków i wysoką skuteczność.
 
Informujemy, że specjalizujemy się również w prowadzeniu kompleksowych procesów dotacyjnych wraz z doradztwem technicznym dla Inwestorów, w ramach planowanych inwestycji modernizacyjnych, którzy korzystają z PP „Czyste Powietrze". Zgodnie z misją firmy uruchomiliśmy bezpłatną infolinię, na której każda osoba, może uzyskać informacje dotyczące Programu.
 
Na zaproszenie Gmin organizujemy spotkania z mieszkańcami, podczas których przedstawiane są założenia Programu, rodzaje przedsięwzięć oraz warunki dofinansowania. Objaśniamy również sposób składania wniosków o dofinansowanie oraz zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć.
Serdecznie zapraszamy do współpracy.
 
 

Wniosek o wydanie zaświadczenia potwierdzającego uprawnienie do zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstwa domowego

Drodzy Mieszkańcy!!

Poniżej druk wniosku o wydanie zaświadczenia potwierdzającego uprawnienie do zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstwa domowego.

 

Druk Wniosku

INFORMACJA O PRZYSTĄPIENIU PRZEZ GMINĘ TUCZNA DO PREFERENCYJNEGO ZAKUPU PALIWA STAŁEGO DLA GOSPODARSTW DOMOWYCH

INFORMACJA O PRZYSTĄPIENIU PRZEZ GMINĘ TUCZNA DO PREFERENCYJNEGO ZAKUPU PALIWA STAŁEGO DLA GOSPODARSTW DOMOWYCH

W związku z art. 34 ust 1. Ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 2236) gmina Tuczna informuje o przystąpieniu do preferencyjnego zakupu paliwa stałego dla gospodarstw domowych.

Wnioski o zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw z terenu gminy Tuczna należy składać na piśmie w Urzędzie Gminy Tuczna, Tuczna 191A, 21 – 523 Tuczna lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2020 r. poz. 344).

Adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adres skrytki ePUAP: /kl8lqf107t/SkrytkaESP

W przypadku złożenia wniosku o zakup za pomocą środków komunikacji elektronicznej wniosek o zakup opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.

 

Wójt Gminy Tuczna

Zygmunt Litwiniuk

 

Do pobrania:

Druk wniosku o zakup preferencyjny paliwa stałego

Ankieta na potrzeby oszacowania ilości węgla kamiennego na potrzeby gospodarstw domowych z terenu Gminy Tuczna

Drodzy Mieszkańcy !!!

W związku z planowanym uruchomieniem sprzedaży preferencyjnej węgla kamiennego dla Mieszkańców Gminy Tuczna, proszę o zapoznanie się i wypełnienie ankiety poniżej.

 

Ankieta

Oficjalne podpisanie umowy

Oficjalne podpisanie umowy na realizację drogi Sławatycze - Tuczna - Piszczac wartość inwestycji 11,5 mln.

Nakrętki dla Paulinki