Gmina Tuczna Przyjazna Środowisku - 4

Zakończyliśmy 4 edycję akcji

Gmina Tuczna Przyjazna Środowisku ,

pod nazwą:

SEGREGUJĄC ODPADY WSPIERASZ ŚRODOWISKO I OCHRONĘ DOBROSTANU PRZCZÓŁ”

Mieszkańcy Gminy, biorący udział w akcji,

będą mogli w dniu 10 maja 2022r.

w godz. 10:00 - 14:00

przy Urzędzie Gminy w Tucznej,

odebrać sadzonki krzewów owocowych, tj.:

Borówki amerykańskiej i maliny.

Wszystkim biorącym udział w akcji dziękujemy i  zapraszamy po odbiór krzewów.

Wójt Gminy Tuczna

Zygmunt Litwiniuk

Nasza akcja kierowana była do mieszkańców Gminy Tuczna. Udział w akcji mogły wziąć wszystkie gospodarstwa domowe z terenu gminy, które posiadają złożoną, aktualną deklarację o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Posegregowane odpady można było dostarczyć do PSZOK w Tucznej. Surowce wtórne były przyjmowane w dni ustalone w harmonogramie, od lipca 2021 r. do końca lutego 2022 r..

Za odpowiednio posegregowane odpady, można było pozyskać miododajne sadzonki krzewów owocowych tj.: borówki amerykańskiej i malin.

Jedna sadzonka krzewu - borówka amerykańska za każde:

- 40 kg makulatury

- 20 kg metalu

- 16 kg butelek typu PET

- 50 kg szkła opakowaniowego (zużyte butelki i słoiki bez zawartości)

Jedna sadzonka krzewu - malina za każde:

- 20 kg makulatury

- 10 kg metalu

- 8 kg butelek typu PET

- 25 kg szkła opakowaniowego (zużyte butelki i słoiki bez zawartości)

W maju 2022r. tj: 10.05.2022r. w godz. 10:00-14:00,  uczestnicy akcji, nie posiadający zaległości w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi, będą mogli odebrać miododajne sadzonki krzewów owocowych, które będą dla nich przygotowane  przy Urzędzie Gminy w Tucznej.

Założeniem akcji jest propagowanie prawidłowej segregacji odpadów komunalnych, a zwłaszcza opakowań po produktach spożywczych. Ma ona na celu podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz osób, które nie prowadzą prawidłowej segregacji odpadów. Tego typu działania, promują właściwe postępowanie z odpadami, oraz mają zachęcić do zachowań i postaw proekologicznych. Dbałość o otaczające nas środowisko i dobrostan pszczół, winne stać się wspólnym działaniem nas wszystkich.