Hot Spot Wrota Lubelszczyzny


Hot Spot
Wrota LubelszczyznyW miejscowości Tuczna działa już bezpłatna strefa dostępu do internetu HotSpot. Zamontowana została antena na budynku Urzędu Gminy w Tucznej przy Tuczna 191a. Darmowy internet skierowany jest przede wszystkim dla mieszkańców Tucznej i turystów oraz przejezdnych odwiedzających naszą gminę. Urządzenie nadawcze ma zasięg ok 300 metrów od budynku. Hotspot został uruchomiony i w całości sfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w ramach projektu "Wrota Lubelszczyzny"
Aby uzyskać dostęp do sieci HotSpot należy dokonać autoryzacji użytkownika wysyłając SMSa o treści TC.LUBELSKIE na numer 70068 (koszt wysłania wiadomości to 0,61PLN z VAT). Otrzymany kod potwierdzający jest hasłem dostępowym do usługi za pomocą którego można dokonać wielokrotnego logowania do systemu - nie istnieje konieczność wysyłania SMSa po każdorazowym zakończeniu sesji. Ponowne wysłanie SMSa jest niezbędne tylko w momencie zagubienia kodu potwierdzającego - wówczas wysyłając SMSa otrzymamy nowy kod dostępu do swojego konta. Jako numer telefonu wpisujemy numer telefonu z którego został wysłany SMS z liczbą 48 z przodu, np. jeśli SMS został wysłany z numeru 699123456 to w polu numer telefonu należy wpisać: 48699123456, zaś w pole kod dostępu otrzymany kod dostępu dużymi literami.

Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Plus GSM, Orange, Play. Usługę SMS obsługuje Dotpay (Regulamin Usług i Serwisów SMS, Link do formularza służącego do składania reklamacji).

Wymaganym przez Prezesa UKE warunkiem świadczenia bezpłatnej usługi dostępu do Internetu jest wprowadzenie następujących minimalnych ograniczeń:1. Wysyłanie i odbieranie danych z maksymalną prędkością połączenia – nie więcej niż 256 kbit/s;2. czas jednorazowej sesji w ramach dostępu nieodpłatnego nie będzie dłuższy niż 60 minut, przy czym ograniczenie połączenia dotyczyć będzie:a. urządzenia końcowego lub. użytkownika, jeżeli będzie on rejestrowany.3. Miesięczny limit transferu danych – nie więcej niż 750 MB dla użytkownika;4. Przyznanie użytkownikowi lub urządzeniu końcowego indywidualnego kodu dostępu do sieci Internet w celu rozliczania ograniczeń.sponsorzy